Jesteś na stronie Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 13 lipca 2023
1:21 minut
Wspólne zdjęcie uczestników narady

Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy im. Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu zorganizował w dniach 10-11 lipca 2023 r. naradę szkoleniową pn. „Bezpieczeństwo i higiena pracy w górnictwie”.

W naradzie uczestniczyli państwowi inspektorzy pracy kontrolujący i nadzorujący wykonywanie prac w górnictwie. Urząd reprezentowała Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko, Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy oraz Małgorzata Łagocka, okręgowy inspektor pracy we Wrocławiu.

Jednym z elementów dwudniowej narady był wyjazd inspektorów pracy z sekcji górniczej do KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie. Uczestnicy, zgodnie z założeniami organizacyjnymi, zostali podzieleni na 2 grupy. Pierwsza grupa miała możliwość wizyty studyjnej i zjazdu do kopalni szybem L-VI na głębokość 910 m pod ziemię, usytuowanym na terenie ZG „Lubin”. Druga grupa uczestniczyła w zjeździe do kopalni szybem R-IX na głębokość 1100 m, położonym na terenie ZG „Rudna”.

Przed zjazdem do kopalni Główna Inspektor Pracy spotkała się m. innymi z Wiceprazesem KGHM Polska Miedź do spraw produkcji Markiem Świdrem oraz Dyrektorem Naczelnym ZG „Lubin” Krzysztofem Tkaczukiem.

Uczestnicy wizyty studyjnej pod ziemią mieli możliwość zapoznania się z systemami podziemnej eksploatacji rudy miedzi oraz z pracami wykonywanymi przez załogę kopalni takimi jak:

  • obrywka stropu
  • wiercenie otworów strzałowych
  • kotwienie stropu
  • transport rudy miedzi

a ponadto z maszynami i urządzeniami górniczymi.

Opiekunami szkolenia byli: Marek Twardowski z Działu Szkoleń Ośrodka Szkolenia PIP oraz Mirosław Wierzbicki z Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu.

Galeria

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu